Hos NPWS.dk tilbyder vi søgemaskineoptimering, også kaldet SEO, til webshops og hjemmesider som gerne vil til tops i søgeresultaterne og derved opnår flere besøgende og grundlag for en øget omsætning. Vi tilbyder tre forskellige løsninger indenfor søgemaskineoptimering:

Startpakke

I vores startpakke indgår der tre grundlæggende elementer.

  1. Analyse: Vi udarbejder en komplet SEO-analyse af din hjemmeside eller webshop på baggrund af input vi får fra dig. Med udgangspunkt i denne analyse giver vi dig en række konkrete forslag til optimeringer, som vil gøre dine sider mere attraktive overfor Google.
  2. Konkrete forbedringer: Den indledende analyse vil give dig en masse input til, hvordan du kan/skal opbygge dine sider for en tilgodese Google. Med startpakken vil vi dog også gøre en del af arbejdet for dig, så du kan se, hvordan vores forslag har en effekt, men også så du selv kan arbejde videre ud fra de indledende forbedringer vi laver. Som en del af startpakken opsætter vi også et gratis SEO-værktøj for dig, så du kan holde øje med din fremgang i søgeresultaterne.
  3. Linkbuilding: Linkbuilding er en essentiel del af SEO, og derfor vil vi med vores startpakke også opbygge minimum 5 relevante links fra andre seriøse sider til din side. Du kan læse mere om, hvorfor links er så vigtige her: Hvad er linkbuilding

Alt afhængig af størrelsen på din webshop / hjemmeside, dine behov og ambitioner samt antallet af links du ønsker vi skal opbygge til din side så vil prisen variere.

Vejledende priser fra 2.850,- ex moms

Abonnement

At komme godt fra start med søgemaskineoptimering er rigtig vigtigt, men lige så vigtigt er det at vedligeholde det efterfølgende. Man skal løbende sørge for, at få skrevet SEO-venlige tekster, få relevante indgående links og i det hele taget vise overfor Google, at man har en side som konstant udvikler og forbedre sig. Ydermere skal man også huske på, at ens konkurrenter forbedre sig, så selvom du er nr. 1 på Google én dag, så er du det måske ikke måneden efter.

At skaffe nye links, skrive gode søgemaskinevenlige tekster og vedligeholde en korrekt SEO-venlig struktur på sine sider er en meget tidskrævende proces. Derfor tilbyder vi på NPWS.dk at varetage dette arbejde på vejne af dig og din virksomhed, og løbende sørge for at du/i bliver ved med at have en høj placering i Google.

Med et abonnement vil blandt andet løbende får:

  • Nye links (linkbuilding)
  • SEO-support / SEO-hotline
  • SEO tekster til din webshop eller hjemmeside
  • Løbende website analyse
  • Løbende konkurent analyse
  • Placeringsrapporter

Prisen for et abonnement sættes typisk som et fast beløb per måned, hvor beløbsstørrelsen afhænger af, hvor mange timer du har brug for vores hjælp. Kontakt os derfor, og få et tilbud der dækker dine behov.

Hos NPWS.dk fastsætter vi i starten af alle projekter nogle konkrete mål i samarbejde med dig. Det kunne eksempelvis være, at du på 2 forskellige søgeord skal ligge i top 3 på Google. Når vi ikke disse mål, skal du ikke betale en krone! Vi kalder det “No Cure No Pay”…

Ren linkbuilding

Har du allerede godt styr på den interne SEO på dine sider og har udelukkende brug for flere indgående kvalitetslinks som kan få din webshop eller hjemmeside længere op i søgeresultaterne, så kan vi også hjælpe dig med dette. Sammen med dig sammensætter vi en link-pakke som passer til dine behov og ønsker. Kontakt os for et uforpligtende tilbud.

 

Kontakt os for et uforpligtende tilbud på søgemaskineoptimering

 

Det siger vores kunder…

I forbindelse med vedligeholdelse og opdatering af min webshop bruger jeg løbende NPWS og kan altid regne med en hurtig og kompetent hjælp. NPWS er en dygtig, engageret og pålidelig sparringspartner, man kan stole på. Jeg kan trygt overlade alle tekniske udfordringer til NPWS og derfor også stole på, at min webshop kører upåklageligt.

Ulla, Billigeperler.dk

Jeg vil fremhæve tre færdigheder, som jeg oplever NPWS.dk har. Teknisk kompetence – til at etablere løsninger som fungerer i markedsføringen. God tidsforståelse – hurtig til at løse aftalte opgaver, og der følges hurtigt og rettidigt op på opgaver. Selvstartende – god til at komme med forslag og til at løse småting, som ikke er nævnt i kravspecifikationen.

Claus Fardal, Team Direct ApS

Se flere kundeudtalelser of referencer her: Hvad siger vores kunder?

Ønsker du at lave din SEO selv, så kan vi anbefale SEO kurset på NemProgrammering.dk. Med dette kursus vil du lærer både de grundlæggende og mere avancerede teknikker indenfor SEO. Med dette kursus i hånden er du blive klart til selv at kunne udføre lang størstedelen af dine SEO-opgaver og samtidig vil det også klæde dig godt på til at gå ud og købe SEO, da du vil vide langt mere om emnet efter at have gemmenegået kurset.